Tre vetura në Bit Pazar shpërthejnë në flakë, MPB-ja konfirmon rastin

Tre vetura në Bit Pazar shpërthejnë në flakë, MPB-ja konfirmon rastin

Tre vetura janë djegur në orët e mëngjesit të ditës së sotme, tek ura e Bit Pazarit. Sipas informacioneve të para nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga MPB-ja.

“Më 08.05.2023 në ora 03:11 minuta në SPB-Shkup është denoncuar se në rrugën “Cvetan Dimov” në Shkup zjarri ka përfshirë një “Opel Corsa” me targa të Shkupit në pronësi të 41 vjeçarit A.S. nga Shkupi, “Volksfagen golf” me targa të Gostivarit në pronësi të 46 vjeçarit O.S. nga Gostivari, një “Pezho” me targa të Shkupit në pronësi të 27 vjeçarit A.M. nga Shkupi dhe një “Audi” me targa të Shkupit në pronësi të 26 vjeçarit A.M. nga Shkupi. Zjarri është shuar njësiti i zjarrfikësve”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

LEXO EDHE:

Back to top button