Triçkovski: Impreativ kemi vendin e parë në grup

Sulmuesi i Maqedonisë, Ivan Triçkovski të mërkurën, për herë të tretë do të jetë kapiten i skuadrës pasi që një detyrë të tillë e kishte (dy herë) ndaj Estonisë. Triçkovski njeh mirë terrenet e stadiumeve në Qipro, dhe kjo mund të jetë një nxitje shtesë për të dhe për Maqedoninë para përballjes me Armeninë në stadiumin “GSP” në Nikozi, gjatë ditës së mërkurë.

- Advertisment -

Atmosfera është e shkëlqyeshme dhe në nivel të lartë, ndërsa motivi asnjëherë nuk na ka munguar. Individualisht dhe në nivel ekipor jemi të motivuar  dhe në ndeshjet e së mërkurës do të dëshmojnë se mundemi dhe dijmë. Ndjehem me rehat në këtë stadium Tani kemi edhe një motiv shtesë, nuk ka publik, por kemi imperativ – vendin e parë në grup.

Sfidën e së mërkurës në Nikozi do të drejtojnë Bobi Mejden, Dejvid Rum dhe Grem Stjuard, të gjithë nga Skocia.

LEXO EDHE:

Back to top button