Trupat izraelite vranë 3 palestinezë të armatosur, thotë ushtria

Trupat izraelite vranë 3 palestinezë të armatosur, thotë ushtria

Trupat izraelite vranë tre persona të armatosur palestinezë që sulmuan një postë të tyre në Bregun Perëndimor të pushtuar të dielën, tha ushtria, duke shtuar se një i armatosur i katërt u arrestua pasi u dorëzua.

Palestinezët nuk kishin asnjë koment të menjëhershëm për incidentin pranë qytetit të Nablusit në pjesën veriore të Bregut Perëndimor, mes territoreve ku ata kërkojnë shtetësinë dhe që ka parë një rritje të dhunës në muajt e fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button