Turqia dridhet sërish, një tërmet me magnitudë 4.3 ballë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur sot provincën veriperëndimore të Duzçes në Turqi, rreth 200 kilometra nga Stambolli.

Tërmeti ndodhi në orën 6:57 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi prej 9.52 kilometrash, tha Agjencia Turke e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave. Deri më tani nuk ka raportime për të lënduar.

LEXO EDHE:

Back to top button