Turqia ndalon transmetimin e pamjeve të shpërthimit në Stamboll

Rregullatori turk i medias ka ndaluar përkohësisht mediat lokale të shfaqin pamjet e momentit të shpërthimit të sotëm në Stamboll, si dhe pasojat e tij.

Siç raporton AP, Bordi i Radios dhe Televizionit Turk ka vendosur më parë ndalime të ngjashme pas sulmeve dhe aksidenteve, si dhe disa ngjarjeve politike.

Në vitin 2016, një sulm terrorist nga një kamikaz ndodhi në Istiklal në Stamboll.

LEXO EDHE:

Back to top button