Udhëtonin me presidentin iranian, zbulohet identiteti i tre viktimave të tjera nga rrëzimi i helikopterit

Udhëtonin me presidentin iranian, zbulohet identiteti i tre viktimave të tjera nga rrëzimi i helikopterit

Emrat e disa prej të vrarëve në rrëzimin e helikopterit, përveç presidentit të Iranit Ebrahim Raisi dhe ministrit të Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian, tani janë publikuar.

Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA thotë se në bord ishin gjithashtu Ayatollah Mohammad Ali Al-e Hashem, imami për faljen e xhumasë në qytetin e Tabrizit dhe gjenerali Malek Rahmati, guvernatori i provincës iraniane të Azerbajxhanit Lindor.

U vra edhe komandanti i njësisë së mbrojtjes së presidentit, Sardar Seyed Mehdi Mousavi, si dhe një numër truprojash dhe ekuipazhi helikopteri, të cilëve ende nuk i janë publikuar emrat.

LEXO EDHE:

Back to top button