“UEFA Development”, dominim i plotë i vashave kosovare

Kombëtarja e Kosovës U16 në konkurrencën e vajzave, ka triumfuar në turneun “UEFA Development” që u mbajt në Shqipëri. Pas fitoreve ndaj Kazakistanit dhe Shqipërisë, “Dardanet” U16 kanë shënuar fitore edhe në takimin e tretë dhe të fundit të turneut, kundër Malit të Zi, me rezultat 2:0

Të përzgjedhurat e Kushtrim Munishit e kanë mbyllur turneun në pozitën e parë me 8 pikë, duke lënë pas Shqipërinë me 4 pikë, Kazakistanin me 3 pikë dhe Malin e Zi me 2 pikë.

Përzgjedhësi Kushtrim Munishi u shpreh i lumtur me paraqitjen e ekipit gjatë këtij turneu, teksa theksoi se ky triumf i motivon lojtaret për suksese të reja.

LEXO EDHE:

Back to top button