UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë

UEFA ka nisur procedimet disiplinore ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF).

Kjo procedurë disiplinore sipas tyre është për disa incidente, përfshirë hyrjen e një tifozi në fushë dhe hedhjen e objekteve gjatë humbjes 2-1 të kuqezinjve nga Italia në Dortmund në Euro 2024 të shtunën.

Organi drejtues i futbollit evropian tha në një deklaratë të dielën se kishte nisur gjithashtu procedurat për ndezjen e fishekzjarreve nga tifozët shqiptarë gjatë ndeshjes së Grupit B, si dhe për “transmetimin e një mesazhi provokues të papërshtatshëm për një ngjarje sportive”.

UEFA nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me mesazhin që pretendohet se është transmetuar.

LEXO EDHE:

Back to top button