Unë jam 108 vjeç, mbaj qen në vend të fëmijëve për jetëgjatësi – zbuloi një e moshuar angleze

Anglezja 108-vjeçare Ada Daniel ia ka treguar sekretin e jetëgjatësisë stafit të shtëpisë së të moshuarve ku jeton. Ajo beson se çelësi i jetëgjatësisë së saj është mbajtja e qenve në vend të fëmijëve.

Për ditëlindjen e saj të 108-të në qershor, ajo mori më shumë se 300 letra nga dashamirës, ​​duke përfshirë një kartolinë nga Mbreti dhe Mbretëresha, raportuan mediat britanike.

Në një deklaratë për BBC, punonjësja në shtëpinë e të moshuarve ku ajo jeton, Kelly Gusher, tha se pensionistja ishte “padyshim një personazh”.

“Një herë e pyeta se cili ishte sekreti i saj dhe ajo tha se sekreti ishte të kesh qen, jo fëmijë”, thotë Gusher.

Gusher dëshmon se shtëpia e të moshuarve ndihmoi për ditëlindjen e Adës. Ajo ishte e emocionuar për ditëlindjen e saj që nga fillimi i prillit – kështu që shtëpia vendosi të niste një apel për ta ndihmuar atë të festonte.

Në faqen e shtëpisë në Facebook, ata shpërndanë foto të një Ada të buzëqeshur me një pije verore në dorë.

“Ada jonë e bukur mbush 108 vjeç të enjten më 1 qershor. Ne dëshirojmë të marrim 108 kartolina për ditëlindje për të shënuar këtë rast”, shkruan shtëpia në postim.

Të nesërmen kishin 135 mesazhe nga njerëz që donin t’i dërgonin urime Adës.

LEXO EDHE:

Back to top button