Ushtari izraelit djeg Kuranin në Gaza

Ushtari izraelit djeg Kuranin në Gaza

Një ushtar i Forcave të Mbrojtjes izraelite (IDF) hodhi një kopje të Kuranit në një zjarr që shpërtheu brenda një xhamie në Rripin e Gazës, ndërsa ishte i përfshirë në operacionin ushtarak.

Këtë e ka bërë të ditur Radio Ushtria izraelite, duke nënvizuar se policia ushtarake IDF ka nisurnjë hetim ndërsa video e incidentit po qarkullon në rrjetet sociale.

“Sjellja e ushtarit nuk është në përputhje me vlerat e IDF.

IDF respekton të gjitha fetë dhe dënon një sjellje të tillë”, tha një zëdhënës i IDF për Radio Army. /abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button