Valixhja e tejmbushur do të bëhet një gjë e së kaluarës: Provoni metodën gjeniale 333

Sa herë keni shkuar në një udhëtim me një valixhe plot dhe më pas nuk keni arritur të vishni kurrë gjysmën e gjërave që keni sjellë?

Nëse jeni përballur ndonjëherë me këtë problem, metoda e quajtur interesante 333, e cila është bërë virale në TikTok, mund t’ju ndihmojë.

Përkatësisht, metoda 333 u krijua nga influencuesja Rachel Spencer, qëllimi i së cilës ishte t’u tregonte ndjekësve të saj se me vetëm 9 veshje – 3 të sipërme, 3 funde dhe 3 palë këpucë, mund të krijoni një numër të madh veshjesh, të cilat ajo. demonstroi vetë.

@rachspeed Replying to @specialdakota another one!! this time i did an oversized blazer, pointy toe boots, cardigans and more to mix it up #tryon #falloutfits #fitcheck ♬ This Will Be (An Everlasting Love) – Natalie Cole

Ndërsa videoja e saj u bë shpejt virale, ndjekësit e saj i kërkuan asaj më shumë video si kjo, kështu që Rachel bëri disa video të tjera të ngjashme, dhe në njërën prej tyre ajo arriti të krijojë deri në 19 veshje nga vetëm 9 pjesë.

@rachspeed the secret is a scarf as a ✨top✨i can prob carry my vacay items all in a tote!! #333outfitchallenge #packwithme #vacationoutfits #capsulewardrobe #outfitinspo ♬ Murder On The Dancefloor – Sophie Ellis-Bextor

Ajo gjithashtu zbuloi se e kishte shpikur metodën 333 përpara një udhëtimi në Londër dhe se e përdor më së shumti kur paketonte një gardërobë udhëtimi.

Gjeniu i kësaj metode qëndron në aftësinë e saj për të transformuar disa pjesë të veshjeve në kombinime të panumërta me stil. Duke përzier dhe përputhur në mënyrë strategjike pjesët e sipërme, fundet dhe këpucët, udhëtarët mund të kalojnë pa mundim nga dita në natë, nga shëtitjet e rastësishme në mbrëmjet elegante.

 

LEXO EDHE:

Back to top button