Vavrinka “deklasoi” Endi Marej në “Roland Garros”

Nëse para disa viteve , do të përballeshin Stan Vavrinka dhe Endi Marej, kjo do të thoshte një përballje për pozita të larta në turneut e tenisit. Mirëpo gjërat janë ndryshuar shumë në tenis, ashtu që këto dy tenist u përballen në javën e parë të Roland Garrosit. Kampioni nga viti 2015 në Paris, Stan Vavrinka, pas asnjë vështirësi të madhe “demoloi” britanikun Endi Marej me 3-0 në sete , ose 6-1, 6-3, dhe 6-2 në geme. Në raundin tjetër , tenisti zviceran do të përballet me gjermanin Diminik Kepfer.

- Advertisment -

Ndërkohë Kei Nishikori me 3-2 mundi Dominik Evansit, ndërsa Xhon Izner me 3-0 eliminoi Eliot Bençetritit. Një befasi e madhe është edhe fitorja e Marko Çekinatos ndaj Aleks de Minaurit me 3-0 në sete.

LEXO EDHE:

Back to top button