Vazhdon kaosi te Ajaksi, largohet edhe Klaas Jan Huntelar

Pas shkarkimit të Sven Mislintat, situata u përkeqësua me shpejtësi te Ajaksi dhe skuadra pasoi një sërë rezultatesh negative, të cilat i bënë të rrëshqisnin në pozicionin e parafundit dhe çuan në shkarkimin e trajnerit Maurice Steijn. Para disa ditësh mbërritën një lajm tjetër i keq: Klaas-Jan Huntelaar ka vendosur të largohet nga klubi për arsye shëndetësore.

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Milanit raportoi për “stresin e tepruar të shkaktuar nga puna”, siç raportohet nga mediat kryesore holandeze.

Ish-gjuetari, i cili kishte zgjatur kontratën e tij si drejtor teknik deri në vitin 2027, ishte bërë përgjegjës për sektorin e të rinjve, por pas ndarjes me Mislintat iu ngarkuan detyra të reja. Tani, pas javësh shumë të komplikuara emocionalisht, u mor vendimi për të marrë një pushim.

LEXO EDHE:

Back to top button