Vazhdon sot Liga e Kombeve në Grupet A,B dhe C

Do të vazhdoj sot Liga e Kombeve sa i përket grupeve A,B dhe C, me disa ndeshje interesante në kuadër të programit të sotëm.

Një ndër ndeshjet që zhvillohet sonte është edhe ajo mes Kosovës dhe Moldavisë në kuadër të Grupit C me fillim nga ora 20:45, e cila luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Po ashtu, e paraparë për sot është edhe përballja mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë, e cila starton nga ora 16:00, dhe do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Programi i të gjitha ndeshjeve të ditës së sotme së bashku me orar të tyre është i bashkangjitur më poshtë:

Grupi A

Belgjikë – Danimarkë 20:45 (King Baudouin Stadium)

Bosnja dhe Hercegovina – Italia 20:45 (Stadion Grbavica)

Anglia – Islanda 20:45 (Wembley Stadium)

Polonia – Holanda 20:45 (Stadion Śląski)

Grupi B

Austria – Norvegjia 20:45 (Ernst Happel Stadion)

Republika Çeke – Sllovakia 20:45 (Doosan Arena)

Hungaria – Turqia 20:45 (Puskás Aréna)

Irlanda – Bullgaria 20:45 (Aviva Stadium)

Izraeli – Skocia 20:45 (Netanya Stadium)

Irlanda Veriore – Rumania 20:45 (Windsor Park)

Serbia – Rusia 20:45 (Stadion Rajko Mitić)

Uellsi – Finlanda 20:45 (Cardiff City Stadium)

Grupi C

Shqipëria – Bjellorusia 16:00 (Air Albania Stadium)

Kazakistani – Lituania 16:00 (Almaty Ortalyk Stadion)

Armenia – Maqedonia Veriore 18:00 (Neo GSP Stadium)

Gjeorgjia – Estonia 18:00 (Batumi Stadium)

Greqia – Sllovenia 20:45 (Georgios Kamaras Stadium)

Kosova – Moldavia 20:45 (Fadil Vokrri Stadium)

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button