Vedat Muriqi, debuton ndaj Sampdorias

Skuadra nga kryeqyteti italian, Lacio pritet të udhëtojë drejt Xhenovës, për t’u takuar me Sampdorian në kuadër të xhiros së katërt. Sulmuesi shqiptarë te skuadra italiane, Vedat Muriqi, pritet të debutojë në fanellën e Lacion përball Sampdorias, pasi që skuadrës së Simone Inzagit do ti mungojë Çiro Imobile. Dhe sulmuesi Kosovar pritet që ti bashkohet Koreas në sulmin e Lacios.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button