Vetëm kjo gjë po pengon transferimin e Bakayoko te Chelsea


Milani vazhdon të rinovojë mesfushën e tyre, pasi duket se është në avantazh me Interin për Sandro Tonali, ata janë në bisedime me Chelsean për Tiemoue Bakayoko.

Stefano Pioli tha se ata kishin nevojë për më shumë opsione për të zgjedhur në mesfushë dhe ky ka qenë në fokusi gjatë transferimeve deri më tani këtë verë.

Ata janë në prag të një marrëveshje me Brescia për Tonali, me vlerë 10 milionë euro për huazimin dhe të paktën 25 milionë euro opsion për ta blerë në fund të sezonit.

Tani Tuttosport siguron që Milani po shikon detajet e fundit të ofertës së tyre për Bakayoko.

Edhe kjo do të jetë një huazim me mundësi blerjeje, kështu që është çështje të kuptoni se sa kërkohen për secilën pjesë të kësaj marrëveshje.

Chelsea dëshiron 30 milionë euro, ndërsa Milani po bën presion për pak më pak, pasi ka punuar tashmë me 26-vjeçarin në huazimin e tij 2018/19. /Lajmi.net/

LEXO EDHE:

Back to top button