VIDEO / Benzema, asist dhe supergol në ndeshjen e parë me Al-Ittihad

Skuadra e “Al-Ittihad” ka fituar 2 me 1 ndaj Esperance Tunis në ndeshjen e raundit të parë në Kupën e Arabisë. Golin për 2 me 1 e shënoi sulmuesi francez, Karim Benzema në minutën e 55’të.

Benzema realizoi gol spektakolar nga distanca, duke mposhtur portierin kundërshtar në mënyrë fantastike.

 

Ish-lojtari i Real Madrid gjithashtu bëri edhe asist te goli i parë i “Al Ittihad”, që e shënoi Hamdallah.

LEXO EDHE:

Back to top button