VIDEO / Dëmtohet rëndë Portugalia, Ronaldo humb nervat

Portugalia ëhstë e dëmtuar rëndë në përballjen me Serbinë në Beograd, pasi që iu moua gol i pastër i shënuar nga Kristiano Ronaldo në sekondat e fundit të kohës shtesë. Ndeshja u mbyll më barazim 2-2, ndërsa mysafirët ishin në epërsi pas dy golave Diogo Zhota, në minutën e 11’ dhe 36’.

- Advertisements -

 

 

 

Mirëpo vendasit nuk u dorëzuan dhe në vazhdim arritën që të barazojnë shifrat më golat e Mitroviçit dhe Kostiç, ndërsa në dy raste autor i asisteve ishte Radonjiç. Dhe kur të gjithë menduan se ndeshja mbyllet me barazim, në skenë doli Kristiano Ronaldo, i cili mposhti portierin vendas dhe drejtoi topin në rrjetën e Serbisë, duke kaluar vijën fundore, ndërsa intervenimi mbrojtjes serbe ishte vendimtare për të ruajtur shifrat në 2-2, ndërsa arbitri kryesor nuk tregoi asgjë dhe mbylli takimin e barazimin 2-2.

LEXO EDHE:

Back to top button