Video/Florian Markut i mjafton një raund për fitore

Florian Markut i ka mjaftuar një raund për ta hedhur në tapet braitanikun Muma Mveemba. Kampioni shqiptar, sot ka siguruar fitoren e 7 si profesionist, në po aq duele të zhvilluara. Marku e nisi ndeshjen në mënyrë shumë agresive dhe vendosi në vështirësi Muemba disa herë, para se ta rrëzonte në tokë kundërshrarin e tij, Pasi u ngrit herën e parë, Marku i dha një tjetër goditje e këtë radhë, detyroi gjyqtarin që ta mbyllte sfidën me një nokaut teknik.

 

Për 28-vjeçarin Marku, ky ishte dueli i 7 si profesionist në karrierën e tij, në më pak se një vit në ringun ndërkombëtar. Pesë nga këto ndeshje ai I ka fituar me nokaut teknik, duke treguar se meriton të ngjitë shkallët në peshën Velter ku po garon boksieri shqiptar. Kujtojmë se Marku u rikthye në ring pas 11 muajve

LEXO EDHE:

Back to top button