VIDEO / Goli më i bukur që ka shënuar një portier në këtë dekadë

Portieri i ekipit të dytë të skuadraës portugeze Benfika, Samuel Soares, shënoi një gol të rrallë dhe spektakolar nga 80 metra, ndoshta më i miri nga një portier kohëve të fundit, për të mposhtur homologun e tij të krahut të kundërt, Miguel Santos nga Trofense.

Soares goditi aq fort, sa që jo vetëm që loboi portierin kundërshtar, por arriti ta mposht atë teksa qëndronte në vijën e portës, kur topi nga traversa goditi portën e Trofenses dhe përfundoi në gol.

LEXO EDHE:

Back to top button