VIDEO/ Koreografi mahnitëse nga tifozët e River Plejtit, në klasikën argjentinase

Pamjet mahnitëse vijnë nga kampionati argjentinas. Bëhet fjalë për supersfidën historike mes River Plejtit dhe Boka Juniorin, që u mbyll në barazim 1-1.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin e River Plejtit, tifozët e skuadrës vendase dhuruan një “shou” spektakolar me koreografinë e përgatitur.

I gjithë stadiumi ishte i mbuluar me shirita bardhekuqe, ndërkohë që një spektakël piroteknik shpërtheu para pak startit të sfidës. Pamje me të vërtet spektakolare, që janë duke bërë xhiron e rrjetit.

LEXO EDHE:

Back to top button