Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të dobëta lokale. Do të fryje dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button