VIDEO/ Piloti i Formula 1 me biçikletë, takim i afërt me ariun!

Piloti Australian në Formula 1, Daniel Rikiardo, ndoshta nuk besonte se do të kishte një takim të afërt me ariun, në një kohë kur ai po lëvizte në drejtim të kundërt. Piloti i MekLarenit dhe disa miq të tjerë kishin aktivitete të lira në natyrë dhe kishin çfarë të shihnin.

Ariu, lëvizte në drejtim të kundërt, duke [ërshkuar rrugën e kalorësit në anën tjetër, por duke injoruar në tërësi çiklistët, mirëpo Rikiardo ishte bërë aq i impresionuar, saqë ndaloi për ta ndarë këtë moment me miqtë e tij.

 

Piloti australiani aktualisht po përgatitet për garën e radhës në Formula 1, e cila zhvillohet më 3 korrik në pistën e famshme “Silverstone” në Britani.

LEXO EDHE:

Back to top button