Viktima dhe të zhdukur, tajfuni godet Filipinet

Ka shkuar në 19 të vdekur dhe 14 të zhdukur bilanci nga tajfuni Kompasu, i cili goditi Filipinet duke shkaktuar rrëshqitje toke dhe përmbytje

- Advertisements -

Tajfuni ka shkaktuar në vetëm dy ditë një sasi uji që normalisht regjistrohet gjatë një periudhe prej më shumë se një muaji.

Provincat e ishullit Luzon, më të populluarit, u shkatërruan nga tajfuni, i cili shkaktoi dëme në vlerën e mbi 17 milionë eurove.

LEXO EDHE:

Back to top button