Vlera e futbollistëve, Spanja 9 herë më e shtrenjtë se sa Shqipëria!

“Kuqezinjtë” përballen me Spanjën në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve dhe me një fitore mund të kualifikohet tutje.

Megjithatë, do të jetë shumë vështirë për shkak të kualitetit të lartë të spanjollëve. Vlera e tyre sipas Transfermarkt është 965.5 milionë euro, ose nëntë herë më shumë se Shqipëria.

E “kuqezinjtë” kapin vlerën prej 111.6 milionë euro në sajtin e njohur “Transfermarkt”.

LEXO EDHE:

Back to top button