Von der Leyen: Të rivendosim marrëdhëniet diplomatike me SHBA

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen bëri thirrje sot për një rivendosje të marrëdhënieve diplomatike midis SHBA-së dhe Gjermanisë në fillim të presidencës së Joe Biden javën e ardhshme.

- Advertisements -

“Kemi pritur për për shumë vite me radhë për këtë moment”, tha ajo gjatë konferencës së partisë konservatore CDU, ku është anëtare.

Ajo përmendi veprimin kundër ndryshimit të klimës, si një nga sferat në të cilat bashkëpunimi diplomatik me SHBA është vendimtar.

LEXO EDHE:

Back to top button