Voton Erdogani: Të votojnë me entuziazëm dhe dashuri

Voton Erdogani: Të votojnë me entuziazëm dhe dashuri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, së bashku me bashkëshorten Eminen, i është drejtuar kutive të votimit.
Erdogan është deklaruar pas procesit të votimit, duke thënë se deri më tani s’ka pasur incidente apo probleme.

“Pas votimit, gjëja më e rëndësishme për të thënë është për demokracinë turke, shpresoj ta ndjek që nga mëngjesi i sotëm. Sipas informacioneve që kam marrë nga ministri im i Brendshëm, procesi ka vazhduar pa incidente dhe pa probleme deri më tani. Më e rëndësishmja ishte përdorimi i votave në zonën e tërmetit, të votojnë me entuziazëm dhe dashuri, nuk ka asnjë problem për momentin, shpresoj që pas llogaritjes së mbrëmjes t’i lutemi Zotit tim për një të ardhme më të mirë për vendi tonë, kombin dhe demokracinë turke. Është shumë e rëndësishme të tregojmë forcën e demokracisë turke që ata të japin votat e tyre deri në fund të vitit. Edhe unë i përgëzoj”, u shpreh Erdogan.
Ndryshe, në Turqi këtë të diele janë duke u mbajtur zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare.

 

LEXO EDHE:

Back to top button