“WhoScored” shpall listën e 10 lojtarëve më të mirë për këtë sezon

“WhoScored” ka renditur lojtarët me performancë më të mirë deri më tani. Sezoni 2022-23 nuk ka përfunduar ende, por po shkon drejt mbylljes në të gjithë Evropën dhe është bërë shumë e qartë se kush ka dalluar nga të tjerët këtë sezon.

10 lojtarët më të mirë në Evropë:

  1. Gabriel Jesus – Arsenal
  2. Victor Osimhen – Napoli
  3. Kvicha Kvaratskhelia – Napoli
  4. Karim Benzema – Real Madrid
  5. Erling Haaland – Manchester City
  6. Kevin De Bruyne – Manchester City
  7. Neymar – Paris Saint-Germain
  8. Martin Terrier – Rennes
  9. Kylian Mbappe – Paris Saint-Germain
  10. Lionel Messi – Paris Saint-Germain.

LEXO EDHE:

Back to top button