Ylli i Leverkuzenit joshet nga interesimi i Barcelonës

Ditët e fundit, gjigantët katalanas janë lidhur me njërin prej tyre – maestron argjentinas të Bajer Leverkuzenit, Ezekill Pallasios. Ky i fundit është në fund të një sezoni spektakolar me Leverkuzenin, duke fituar Bundesligën dhe DFB Pokal pa humbur asnjë ndeshje në të gjithë garë.

Ai është i vetëdijshëm për interesin që raportohet se Barcelona ka për të dhe lojtari është i kënaqur për të interesimin.

“Jam krenar që një klub i madh si Barcelona më ka vënë re”, ka thënë Palasios.

Barcelona po synon një mesfushor mbrojtës të ri në verë, dhe megjithëse Palasios mund të luajë aty, ai është më shumë një mesfushor qendror.

Megjithatë, ai mund të jetë një opsion nëse Flikk përdor sistemin e tij tipik 4-2-3-1, edhe pse do të ishte e mençur nëse një lojtar më me mendje mbrojtëse do të synohej, veçanërisht duke pasur parasysh mungesën e hapësirës së lëvizjes financiare që klubi ka.

LEXO EDHE:

Back to top button