Aksident me 28 viktima, autobusi del nga rruga dhe shpërthen në flakë

Aksident me 28 viktima, autobusi del nga rruga dhe shpërthen në flakë

28 persona humbën jetën dhe 20 të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e aksidentimit të një autobusi në provincën Balochistan të Pakistanit.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në zonën e Wasuk, kur autobusi ishte duke udhëtuar nga Keta në Terbat.

Sipas të dhënave fillestare, autobusit i ka shpërthyer goma dhe për këtë arsye ai doli nga rruga dhe u përmbys, për të marrë më pas flakë.

LEXO EDHE:

Back to top button