Zbardhet lista e largimeve te Paris Sen Zhermeni

PSZH ka përfunduar shitjen e parë të madhe të verës. Alfonso Areola, i cili ishte portieri i dytë i Real Madridit në sezonin 2019-2020, nuk i përket më skuadrës pariziene dhe do të qëndrojë te Uest Ham, skuadra në të cilën ka qenë i huazuar, në këmbim të rreth 12 milionë eurove. Ky transferim, dhe shuma përkatëse financiare, është hapi i parë i një plani shitjesh me të cilin Paris Sen Zhermeni synon të lehtësojë skuadrën e tij dhe, rastësisht, të mbledhë disa para për t’i riinvestuar në nënshkrime të reja.

Sipas “L’Équipe”, e ashtuquajtura “lista e zezë”, në të cilën figurojnë emrat e futbollistëve që pritet të largohen nga “Parce des Princes”, arrin deri në dhjetë.

Para Areola është larguar një tjetër portier, Marcin Bulka, i cili do të luajë për Nice në këmbim të 2 milionë eurove. Sidoqoftë, portieri nuk hyn në atë listë të lojtarëve, të cilët Luis Kampos shpreson t’i spastrojë dhe të mbushë arkat e klubit, më pas t’i zbrazë sërish në merkaton në hyrje.

“Lista e zezë” përfshin, sipas mediave franceze, futbollistë si: Tilo Kehrer, Abdou Diallo, Serxhio Riko, Idrisa Gueye ose Arnaud Kalimuendo, lojtarë me qasje të mirë ndërkombëtare dhe për të cilët koleksioni mund të jetë më i lartë.mirëpo ka edhe nga ata që janë caktuar për t’u larguar, si Paredes, Ikardi apo Ander Herera, kanë shprehur dëshirën për të vazhduar në Paris.

Me enigmën e së ardhmes së Nejmarit në tavolinë, PSZH ka disa dosje në shqyrtim, që nuk po mund t’i zgjidhë. Klubi nuk e ka shkarkuar zyrtarisht Poketinjon, e as ka konfirmuar pasuesin e argjentinasin, Galtier.

LEXO EDHE:

Back to top button