Zelensky paralajmëron ukrainasit: Rusia mund të rrisë sulmet për Krishlindje

Zelensky paralajmëron ukrainasit: Rusia mund të rrisë sulmet për Krishlindje

Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar ukrainasit se Rusia mund të rrisë sulmet gjatë Krishtlindjeve, duke u bërë thirrje  që t’u kushtojnë vëmendje alarmeve të sulmeve ajrore, të ndihmojnë njëri-tjetrin dhe të kujdesen për njëri-tjetrin, shkruan The Guardian.

Zelensky paralajmëroi se qytetarët e Rusisë duhet të kuptojnë qartë se sulmet nuk do të mbeten pa ndëshkuar.

LEXO EDHE:

Back to top button