Zelensky vizitoi Bakhmutin

Zelensky vizitoi Bakhmutin

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky vizitoi sot Bakhmutin, njoftoi zëvendësministrja e Mbrojtjes Ana Malyar.

Ajo tha se Zelensky u takua me ushtarët dhe u dha çmime më të mirëve, raporton Interfax Ukraine.

Bakhmut, një qytet në Ukrainën lindore, kohët e fundit ka qenë skena e luftimeve më të ashpra midis forcave ruse dhe ukrainase.

LEXO EDHE:

Back to top button