Zidan, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

Menaxheri i Bajern Munihut, Tomas Tuhel, u pyet të dielën nëse ai mendonte se ai ishte ende njeriu i duhur për këtë detyrë pas humbjes 3-2 të skuadrës së tij ndaj Bohumit, që i lë ata tetë pikë prapa Bajer Leverkuzenit me vetëm 12 ndeshje të mbetura. Mund të jetë një legjendë e Real Madridit që do të marrë drejtimin prej tij.

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, Zinedin Zidan është një opsion që është diskutuar nga Bajerni brenda vendit nëse Tuhel largohet nga “Allianz Arena”.

Drejtuesit janë të etur që ish-trajneri i Çellsit dhe Borusia Dortmundit të vazhdojë deri në fund të sezonit, por duke pasur parasysh natyrën delikate të gjërave, ata po e shikojnë situatën ndeshje pas ndeshje. Gjigantët bavarez vlerësojnë përvojën dhe ‘aurën’ e tij, ndërsa në mënyrë interesante Plettenberg pohon se Zidan do të ishte menjëherë në dispozicion. Nuk është ende e qartë nëse kjo do të thotë se Zidan është thjesht i palidhur, apo nëse Zidan ka treguar se ai do të ishte i gatshëm të merrte përsipër menjëherë.

Do të ishte puna e parë e madhe që Zidan ka pasur që nuk është në Real Madrid, me një magji në Kastilja dhe dy me skuadrën e parë. Barcelona gjithashtu mund të jetë duke vëzhguar nga afër zhvillimet, me Tuchelin një opsion të përfolur për bankinën e Blaugranave sezonin e ardhshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button