Zinedin Zidan refuzon ofertën prej 150 mln eurosh?!

Sipas lajmit të dhënë nga footmercato, për Zinedin Zidan ka ardhur një ofertë marramendëse nga Arabia Saudite. Skuadra në fjalë është Al Nassr, që kohët e fundit është ndarë nga Rudi Garsia dhe që ka në radhët e saj Kristiano Ronaldo-n.

Oferta për Zidanin ka qenë një kontratë dyvjeçare prej 150 milionë eurosh. Gjithmonë sipas medias franceze, Zidan e ka refuzuar. Disa emra të profilit të lartë si Hoze Murinjo dhe Zinedin Zidan ishin të lidhur me marrjen e drejtimit në Al-Nassr, sezonin e ardhshëm.

Kristiano Ronaldo ka pasur një ecuri të jashtëzakonshme nën drejtimin e Zidanit. Francezi mori drejtimin e Real Madridit pasi Rafael Benitez u shkarkua në mesin e sezonit 2015-16. Ronaldo fitoi tre tituj në Ligën e Kampionëve nën drejtimin e francezit dhe ishte golashënuesi më i mirë në të gjitha ato edicione.

Portugezi luajti 114 ndeshje nën drejtimin e Zidane, duke shënuar 112 gola dhe duke dhënë 30 asiste. Ndërkohë, Al-Nassr do të mbetet pa trofe këtë sezon nëse nuk e fiton Ligën Pro Saudite. Ata kanë 63 pikë nga 28 ndeshje dhe janë 6 pikë mbrapa kryesuesve të Al-Ittihad.

LEXO EDHE:

Back to top button