Muriqi barazohet me Grizmanin, siguron mbijetesën për Majorkën

Majorka fiton dhe siguron matematikisht qëndrimin në La Liga për sezonin e ardhshëm. Goli i Vedat Muriqit i dhuroi skuadrës së Aguirre-s suksesin 1-0 ndaj Valencias.

Sulmuesi kosovar, realizoi me kokë në minutën e 64’ pas një krosimi nga e majta të koreanit Kang-In Lee. Vendasit ia dolën të menaxhonin avantazhin e siguruar nga sulmuesi i Kosovës.

Ky ishte goli i 14-të sezonal në La Liga për 29-vjeçarin, i cili barazon me gola Antoan Griezmanin e Atletiko Madridit dhe Unallin e Getafes.

LEXO EDHE:

Back to top button