Zjarr në Londër, mbi 100 të evakuuar

Zjarr në Londër, mbi 100 të evakuuar

Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në lagjen South Kensington të Londrës.

Zjarri përfshiu një kompleks apartamentesh në jugperëndim të kryeqytetit britanik, pranë Muzeut të Historisë Natyrore.

Gjysma e katit përdhes të ndërtesës pesëkatëshe ishte në flakë kur mbërritën shërbimet e urgjencës. Për shuarjen e flakëve janë mobilizuar 15 makina zjarrfikëse dhe rreth 100 zjarrfikës.

LEXO EDHE:

Back to top button