Zjarr në një fabrikë kimike në Indi, raportohen 5 të vdekur, 4 të plagosur

Zjarr në një fabrikë kimike në Indi, raportohen 5 të vdekur, 4 të plagosur

Të paktën pesë punëtorë humbën jetën dhe katër u plagosën nga një zjarr që shpërtheu të shtunën mbrëma në një fabrikë kimike në shtetin veriperëndimor indian të Rajasthan.

Aksidenti ndodhi në një fabrikë të kompanisë Shalimar në lagjen Bashi, pranë kryeqytetit të shtetit Jaipur.

Zjarri u shkaktua nga një shpërthim në bojlerin e fabrikës dhe u përhap me shpejtësi. Katër të plagosur u dërguan në një spital lokal.

Një zëdhënës i policisë tha se një hetim ishte duke u zhvilluar për të përcaktuar nëse ka pasur ndonjë shkelje të masave të sigurisë.

LEXO EDHE:

Back to top button