Zjarri “pushton” Disneyland në Kaliforni

Zjarri “pushton” Disneyland në Kaliforni

Zjarri ka “pushtuar” një pjesë të parkut argëtues Disneyland në Kaliforni.

Sipas mediave, ngjarja ka ndodhur mbrëmë gjatë shfaqjes “Fantasmic” në ishullin Tom Sawyer të Disneyland në Anaheim, raportoi AP.

Departamenti i Zjarrfikësve në Anaheim tha se askush nuk u lëndua nga zjarri.

Për momentin nuk dihet shkalla e dëmit nga zjarri, raportoi KABC-TV. Ishulli Tom Sawyer ka qenë pjesë e Disneyland që nga viti 1956 dhe vizitorët mund të hyjnë në botën e një prej personazheve kryesore në librin e Mark Twain.

 

LEXO EDHE:

Back to top button