Zyrtare, Ferrari shkarkon drejtorin sportiv

Skuadra italiane e “Ferrarit” dukej se ishte në garë për t’i dhënë fund pritjes së saj të gjatë për tituj pas një fillimi të fortë të sezonit 2022, por nuk arriti të fitonte asnjë nga 11 garat e fundit të sezonit.

Performanca e dobët dhe kritikat e shumta ishin ato që ndikuan më shumë te vendimi i Matea Binotos, i cili nuk po bën më marrveshje me këtë situatë të krijuar. Lajmi tashmë është konfirmuar nga vetë kompania e Ferrarit dhe faqja zyrtare e Formula 1. Mbetet të shihet nëse ky ndryshim do të ndikojë pozitivisht në rezultatet e Ferrarit.

LEXO EDHE:

Back to top button