Zyrtare, Odegaard bashkohet me “Gunners”

Martin Odegaard është transferuar në Arsenal në formë të huazimit nga Real Madrid. Mesfushori norvegjez u bashkohet menjëherë bashkëlojtarëve të rinj pasi nënshkroi kontratë të huazimit për gjashtë muaj me “Gunners”.Mesfushori 22 vjeçar kishte biseduar me drejtorin teknik Edu, menaxherin Mikel Arteta dhe bashkëlojtarin e tij po ashtu në huazim nga Real Madrid, Dani Ceballos para se të vendos të kalojë tek Arsenali.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button