Zyrtarët rusë: Të paktën 15 persona u vranë në sulmin e Belgorodit

Zyrtarët rusë: Të paktën 15 persona u vranë në sulmin e Belgorodit

Zyrtarët rusë kanë kanë thënë se 15 persona janë vrarë dhe 20 janë plagosur pasi një pjesë e një ndërtese u shemb pas një sulm ukrainas në Belgorod,

Fillimisht, u raportua se shtatë persona kishin humbur jetën, por ministria ruse e urgjencës ka publikuar shifrat e përditësuara këtë mëngjes, duke thënë se numri ka shkuar në 15, shkruan Sky News.

Zyrtarët rusë thanë se Ukraina nisi një sulm masiv me raketa, duke përfshirë raketat balistike Tochka dhe sistemet e raketave të shumëfishta Adler dhe RM-70 Vampire (MLRS).

LEXO EDHE:

Back to top button