​Haradinaj: Kosova do ec drejtë integrimit euroatlanik dhe bashkimit me Shqipërinë

Në ditëlindjen e 13-të të Kosovës, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me strukturat e kësaj partie kanë bërë homazhe tek kompleksi memorial ”Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan. Nga aty, Haradinaj u shpreh optimist se Kosova do të ec përpara në rrugën e saj drejt integrimeve euroatlantik dhe bashkimit me Shqipërinë.

“I bashkohem nderimit për të rënët për liri, nderimi bëhet edhe më i fuqishëm në ditë të nderuara. Pra në ditën e përvjetorit të 13-të ta pavarësisë së Kosovës, deri këtu Kosova ka pasur edhe sukseset e veta edhe sfidat e veta, jemi të bindur se Kosova e pavarur do ec në rrugën e vetë të zhvillimit, integrimit euroatlantike dhe të bashkimit me Shqipërinë”, tha Haradinaj.

LEXO EDHE:

Back to top button