​Hoti: Në Bruksel nuk është diskutuar për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një konference për medie mohoi se dje është diskutuar për themelimin e Asociacionit, edhe pse pala serbe insiston se në takimin e djeshëm në Bruksel e kanë hapur këtë temë.

- Advertisements -

“Dialogu bëhet për marrëveshje përfundimtare dhe njohje reciproke. Marrëveshja e parimet e vitit 2015 është paragrafi se statuti i AKS-së parasheh dërgimin në Gjykatën Kushtetuese”, tha ai.

Në lidhje me: Serbia kërkon Asociacion me kompetenca ekzekutive në Kosovë

LEXO EDHE:

Back to top button