​Sllovenia konfirmon 1.055 raste të reja dhe 15 viktima me COVID-19

1.055 raste të reja me koronavirus u konfirmuan sot në Slloveni, njoftoi qeveria sllovene në Twitter. 15 pacientë të tjerë vdiqën dhe numri i pacientëve po rritet pak krahasuar me një ditë më parë, njoftoi agjencia e lajmeve STA. Tani ndodhen 789 pacientë në spitalet sllovene për shkak të COVID-it, i cili është 39 më pak se një ditë më parë, përfshirë 154 në kujdesin intensiv. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Sllovenisë vlerëson se aktualisht ka rreth 13.500 raste aktive në atë vend.

LEXO EDHE:

Back to top button