​Zemaj: Do të angazhojmë edhe 375 profesionistë shëndetësorë në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se në muajt në vijim do të angazhojnë edhe 375 profesionistë shëndetësorë, që do të jenë kapacitete shtesë në institucionet spitalore, në mënyrë që të tejkalohet sa më lehtë situata e krijuar nga pandemia Covid-19.

Përmes një postimi në Facebook, Zemaj ka bërë të ditur se bashkë me kryetaren e grupit të grave deputete, Vlora Limani-Hajnuni dhe u.d. drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqinkanë vizituar klinikën e Onkologjisë, ku folën për hapat që do të ndërmarrim gjatë vjeshtës për ta menaxhuar situatën epidemiologjike.

Bashkë me kryetaren e grupit të grave deputete, znj. Vlora Limani Hajnuni dhe dr. Valbon Krasniqin, u.d. drejtor i…

Publiée par Armend Zemaj sur Mercredi 7 octobre 2020

LEXO EDHE:

Back to top button