19 pacientë të ri në Kovid-Qendrat në Shkup

Në qendrat Kovid në Shkup janë pranuar 19 pacient për shkak të komplikimeve me virusin Korona, ndërkaq numri i përgjithshëm që po trajtohen në spitale është 374 . Shumica e tyre janë në gjendje më të rënduar dhe në oksigjeno-terapi. Numri i të shtruarve nëpër Qendrat Kovid në të gjithë vendin ditëve të fundit ka shënuar ulje, ndërsa ka mbi 100 shtretër të lirë.

LEXO EDHE:

Back to top button