234 raste të reja dhe 5 humbje jete në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistruan 234 raste të reja me koronavirus nga 2 862 testime të kryera. Në përditësimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur gjithashtu se si pasojë e virusit humbën jetën edhe pesë qytetarë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 634 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 98,903 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 192 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button