3 persona, përfshirë një fëmijë nxirren të gjallë nga rrënojat pas 296 orësh

3 persona, përfshirë një fëmijë nxirren të gjallë nga rrënojat pas 296 orësh

Tre persona, përfshirë një fëmijë, u nxorrën të gjallë nga rrënojat e një ndërtese 296 orë pas tërmetit. Pamjet televizive tregojnë momentin kur tre personat po dërgoheshin në ambulancë.

Ndërkohë, më shumë se 45,000 njerëz kanë vdekur në tërmetin që goditi Turqinë dhe Sirinë, dhe numri pritet të rritet pasi rreth 264,000 apartamente në Turqi janë shkatërruar dhe shumë janë ende të zhdukur në fatkeqësinë më të rëndë moderne të vendit.

Numri i të vdekurve në Turqi ka shkuar në 39,672, ndërsa Siria fqinje në më shumë se  5,800 viktima./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button