33 viktima dhe 946 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 564 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 946 kanë rezultaur pozitivë. Kryeson Shkupi me 426 raste e ndjekur nga Kumanova me 36 raste. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 33 pacientë, ndersa janë shëruar edhe 789 persona.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button